ZDM-ie nie idźcie tą drogą!

13 sierpnia 2012 Nasze działania


Nie sposób nie zacytować klasyka: „A miało być tak pięknie!”. Po powrocie z wakacji w skrzynce pocztowej dostaliśmy list od ZDM-u. Nasz wniosek został odrzucony…

Zacznijmy od początku. Kilka tygodni temu złożyliśmy wniosek w konkursie Centrum Warte Poznania organizowanym przez Urząd Miasta. Nasz projekt regałów miejskich zajął III miejsce i już niebawem (początek września) zostanie zrealizowany. Wyróżnienie naszego pomysłu wiązało się z nagrodą pieniężną, którą postanowiliśmy przeznaczyć na inny ciekawy pomysł, który można by wprowadzić do przestrzeni miejskiej Poznania. 2000 złotych (-10% podatku od nagrody), to nie pieniądze do realizacji wielkich projektów, ale przecież nie pieniądze są najważniejsze by zrealizować coś ciekawego i angażującego mieszkańców. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby zorganizować konkurs na pomalowanie schodów, łączących Górną i Dolną Wildę. Internauci oraz mieszkańcy głosowaliby na najfajniejszy projekt, który potem zrealizowalibyśmy (za nasze pieniądze) przy współpracy z mieszkańcami. Postanowiliśmy więc napisać wniosek do ZDM-u. Oto jaką odpowiedź dostaliśmy:


Dotyczy: Akcji malowania schodów łączących ul. Górna Wilda i Dolna Wilda (wzdłuż ul. Chwiałkowskiego)

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu opiniuje negatywnie wniosek o pomalowanie schodów łączących Dolną Wildę oraz Górną Wildę. Opinię swą motywujemy utratą bezpieczeństwa użytkowników schodów, która mogłaby nastąpić w wyniku ich ewentualnego pomalowania. Stopnie utracą szorstkość, a kolorowe malowidła spowodują rozproszenie uwagi użytkowników schodów (sic! – przyp. UP). Nadmieniamy, że utrzymanie dobrego stanu technicznego także zostałoby utrudnione, gdyż jakiekolwiek ubytki czy zniszczenia mogłyby zostać nie zauważone w różnorakiej kolorystyce, co mogłoby spowodować nieszczęśliwy wypadek.

Dyrektor,
Jacek Szukała

Wersja oryginalna dokumentuJak widać ZDM nie jest zainteresowany pomysłem. Komentować argumentów urzędników nie mamy zamiaru. Projekt jednak nadal chcemy zrealizować. Potrzebujemy więc Waszej pomocy! Podpowiedzcie nam, gdzie moglibyśmy zrealizować nasz pomysł? Chodzi oczywiście o schody, którymi nie zarządza ZDM, lecz inna instytucja, czy to publiczna, czy prywatna. Pomysły przesyłajcie na naszego maila: ulepszpoznan@gmail.com!