Wspieraj swój Fyrtel!

9 lipca 2012 Nasze działania

Osoby, które śledzą nasz profil na Facebooku, zapewne wiedzą, iż od jakiegoś czasu prowadzimy nowy projekt, który kryje się pod nazwą „Fyrtel”. Nie wszyscy jednak mają Facebooka, natomiast wszystkim powinno zależeć na tym by centrum Poznania było żywym, ciekawym i wartym odwiedzenia miejscem.

Poznań niestety już od kilku lat zmaga się z degradacją własnego centrum. Śródmieście zdominowane jest przez siedziby banków, firmy telekomunikacyjne oraz sieciowe sklepy spożywcze. Jednocześnie w centrum ponad półmilionowego miasta swoimi witrynami nadal straszą puste lokale. Tradycyjne punkty handlowe, gastronomiczne i wypoczynkowe, takie jak targowiska, małe sklepiki czy kawiarenki stopniowo wypierane są przez wielkie centra handlowe budowane na przedmieściach. Już niedługo na 1000 Poznaniaków przypadać będzie 876 mkw. tzw. nowoczesnej powierzchni handlowej, czyniąc Poznań polskim rekordzistą w tej branży.

Postanowiliśmy więc pomóc (na tyle na ile pozwalają nam nasze skromne warunki) tym, których zaliczyć można do jednej z najbardziej poszkodowanych grup, padających ofiarą dominacji domów handlowych.

Celem serwisu Fyrtel.org jest więc wspieranie śródmiejskich mikroprzedsiębiorstw, zarówno tych mających wieloletnią tradycję, jak i nowych, nadających świeży powiew miastu. W szczególności skupiamy się na promocji lokalnych biznesów rodzinnych, w których ceni się jakość, kreatywność oraz indywidualne podejście do klienta.

W związku z tym, iż nie jesteśmy klasycznym serwisem reklamowym, nasze rekomendacje prezentowane są w formie krótkich rozmów z właścicielami poszczególnych punktów. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę nie tylko na oferowane usługi czy produkty, ale także na lokalnych fachowców i ekspedientów z prawdziwego zdarzenia, czyli po prostu Poznaniaków prowadzących swoje mikroprzedsiębiorstwa.

Nasz serwis jest inicjatywą w pełni oddolną, niezależną i prowadzoną całkowicie non-profit. Każdy z punktów został wybrany przez nas w sposób subiektywny wedle wyżej wymienionych kryteriów.

FYRTEL.org