Postawmy na ping ponga!

25 marca 2011 Pomysły

Poznań stawia na sport.To wiemy na pewno. Mamy czołowy klub piłkarski, a o drugim mówi się nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Poznań gości ważne imprezy sportowe, jak np. niedawne Halowe Mistrzostwa Świata w Hokeju na Trawie. Boisk do kosza, piłki nożnej czy kortów tenisowych jest u nas pod dostatkiem. Brakuje jednak bardzo popularnych w metropoliach, ogólnodostępnych stołów do ping ponga

Po raz pierwszy w przestrzeni miejskiej spotkałem się z nimi w Bryant Parku w Nowym Jorku, gdzie odbywały się wielogodzinne rozgrywki. Uczestniczył w nich cały przekrój społeczeństwa nowojorskiego. W wersji NYC „turnieje” sponsorowane były (i zapewne nadal są) przez jedną z wielkich korporacji spożywczych, która, jak zakładam, ponosi koszty instalacji i utrzymania stołów, rakietek oraz piłeczek. Mecze zorganizowane były wedle wcześniej ustalonego regulaminu. Oczywiście stoły ping pongowe poza turniejami dostępne były dla wszystkich chętnych, wedle osobnych reguł kontrolowanych przez samych graczy.

Mecze czy całe turnieje ping ponga, to nie tylko przednia zabawa, sport i relaks, ale także świetny element integrujący ludzi różnego wieku. Któż nie chciałby zmierzyć się z naszym prezydentem?

| Paweł Głogowski |

Zdjęcie Flickr.com [cc: ramontic]