Ikubator Start InPoland dla Poznania!

W styczniu roku 2016 Rząd zapowiedział rozpoczęcie programu StartInPoland, którego celem jest wspieranie innowacyjności polskiej gospodarki. W ramach programu planowane było utworzenie inkubatora technologicznego, w którym zdolni i przedsiębiorczy ludzie będą mogli pracować nad swoimi pomysłami i firmami. Wspólnie z partnerami chcieliśmy namówić Ministerstwo Rozwoju, by siedziba trafiła do Poznania.

W związku z tym zorganizowaliśmy petycję internetową, którą w krótkim czasie podpisało ponad 1300 osób. Po miesiącu otrzymaliśmy odpowiedzieć od podsekretarz stanu z MR Pani Jadwigi Emilewicz, która poinformowała nas o zmianie założeń projektu. Ministerestwo zdecydowało nie tworzyć jednej siedziby, ale raczej iść w stronę rozwiązań sieciowych. Silny startupowy głos z Poznania dotarł jednak do Warszawy, za co dziękujemy wszystkim, którzy podpisali naszą petycję.

Inicjatorami petycji były: Stowarzyszenie Ulepsz Poznań, Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania, Stowarzyszenie Prawo do Miasta oraz osoby skupione wokół inicjatywy Startup Poznań, realizowanej przez Miasto Poznań i partnerów.

 

  • Data:

    01/20/2016
  • Kategorie:

    Partycypacja, Technologia
Zobacz projekt

Click & Share the Love