Poznański Budżet Obywatelski 2013

1 października 2012 Nasze działania

Projekty nr 4 („Ulice dla wszystkich”) i 6 („Żeby inne miasta zzieleniały z zazdrości”) to nasze dwa pomysły, które oczywiście wspieramy podczas głosowania w tzw. Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2013. Jesteśmy jednak świadomi, iż wszystkie 20 propozycji jest potrzebnych naszemu miastu. Zachęcamy więc do zapoznania się z projektami i zagłosowania na te, które uważacie za najważniejsze.

Głosowanie trwa od 29 września do 10 października!

Głosować może każdy mieszkaniec Poznania, figurujący w spisie wyborców do Rady Miasta Poznania, który posiada czynne prawo wyborcze do Rady Miasta Poznania.

W godzinach od 10 do 18 na ul. Półwiejskiej (przy Starym Marychu), na Starym Rynku (przy Ratuszu) oraz na ul. 27 Grudnia będa stały niebieskie namioty – punkty do głosowania.

Dodatkowo w weekendy na poznańskie ulice wyjazdą czerwone zabytkowe autobusy:

– w sobotę, 29 września w godz. 10-14 na Rynku Wildeckim (przy kościele) oraz Targowisku przy ul. Grochowskiej na Grunwaldzie a w godz. 14-18 na Łęgach Dębińskich (przy placu zabaw) oraz na os. Kopernika przy Tesco, ul. Mrągowska 4.

– w niedzielę, 30 września w godz. 10-18 na Malcie przy Torze Regatowym, a także w godz. 10-14 na os. Stefana Batorego przy Tesco, ul. Opińskiego i w godz. 14-18 na Piątkowie przy Galerii Pestka.

– w sobotę, 6 października w godz. 10-14 na Rynku Łazarskim oraz przy Hali Widowiskowo-Sportowej Arena oraz w godz. 14-18 na Rynku Jeżyckim, przy ul. Prusa a także na pętli tramwajowej na Ogrodach przy ul. Szpitalnej.

– w niedzielę, 7 października w godz. 10-18 przy Centrum Handlowym M1, ul. Szwajcarska a także w godz. 10-14 na Winogradach przy Kaufland, Al. Solidarności oraz w godz. 14-18 na Wilczaku przy Tesco, ul. Serbska.

Głosować będzie też można w punktach informacyjnych Urzędu Miasta Poznania:

Plac Kolegiacki 17
ul. Matejki 50
ul. Gronowa 20 w Wydziale Komunikacji
ul. Libelta 16/20
ul. 3 Maja 46
ul. Słowackiego 22
os. Bohaterów II Wojny Światowej 35A
ul. Czarnieckiego 5

Sposoby oddania głosu:

– wrzucenie karty do urny, po uprzednim okazaniu dokumentu tożsamości oraz wpisaniu na karcie do głosowania imienia, nazwiska oraz numeru pesel

– wysłanie drogą mailową wypełnionej karty do głosowania wraz z podaniem imienia, nazwiska oraz numeru pesel (karta do pobrania poniżej) – należy ją przesłać na adres: budzet2013@um.poznan.pl

Ankietę znajdziecie tutaj