Kadry Poznania

KADRY POZNANIA to próba wspólnego skonstruowania nowych wizualnych skryptów miasta. #CentrumWartePoznania #kadrypoznania

Stwórz z nami fotograficzny katalog przestrzeni, które na co dzień pozostają poza kadrem. Z nadesłanych przez Was zdjęć wybierzemy sześć nowych kadrów, którym przyjrzymy się bliżej – wizualnie i narracyjnie. Na propozycje czekamy do 2 września!

Towarzyszy nam przeświadczenie, że Poznań sklejony jest zaledwie z kilku klisz powielanych w wyobrażeniach o mieście i w jego wizualnych reprezentacjach. W naszych codziennych doświadczeniach chcemy poszukać obrazów odcinających się od pocztówkowego wymiaru miasta i poeksperymentować z jego wizualnością.

Do 2 września czekamy na propozycje przestrzeni, które warto byłoby wyświetlić na wizualnej mapie Poznania. Pomysły w formie opisanych fotografii prosimy nadsyłać mailowo na adres: agata@ulepszpoznan.pl lub wrzucać na wydarzenie. Na autorów wybranych kadrów czekają nagrody – książki o mieście, urbanistyce, architekturze.

Fotografię możemy potraktować jako dokumentację, zapis doświadczeń, kronikę, codzienną rejestrację czy utrwalenie tego, co już jest. Kadrowanie, czyli wydzielanie i oświetlanie konkretnych przestrzeni, może być też pracą wykonywaną w celu wytworzenia nowych sytuacji. Mówiąc o przestrzeni miejskiej chcemy opowiadać równolegle o jej walorach i ubytkach, o stracie i potencjale. Zabawmy się obrazem i wspólnie zbierzmy nowe kadry (dla) Poznania!

————————–————————–————————–————

Regulamin konkursu
1. Propozycje przestrzeni do konkursu Kadry Poznania można nadsyłać w formie fotografii na adres: agata@ulepszpoznan.pl lub na wydarzenie organizatora do 2 września br.
2. Zdjęcia powinny być opisane zgodnie z kluczem: #kadrypoznania / miejsce (adres,ew. nazwa budynku, przestrzeni) / autor
3. Konkurs obejmuje tereny centrum miasta oraz pozostałych części śródmieścia rozumianych jako: Stare Miasto, Św. Łazarz, Wilda, Jeżyce, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, w tym terenów nadwarciańskich położonych w obrębie powyższych osiedli.
4. Wybór 6 zwycięskich kadrów odbędzie się na drodze wstępnej selekcji kilkunastu zdjęć wykonanej przez organizatora konkursu oraz zorganizowania głosowania na stronie internetowej autora projektu.
5. Głosowanie zakończy się 10 września br.
6. Dla autorów zwycięskich prac przewidziane są nagrody w postaci książek – do odbioru w ciągu tygodnia od zakończenia konkursu.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: agata@ulepszpoznan.pl

  • Kategorie:

    Partycypacja, Przestrzeń, Sztuka

Click & Share the Love