Fyrtel

Poznań niestety już od kilku lat zmaga się z degradacją własnego centrum. Śródmieście zdominowane jest przez siedziby banków, firmy telekomunikacyjne oraz sieciowe sklepy spożywcze. Jednocześnie w centrum ponad półmilionowego miasta swoimi witrynami nadal straszą puste lokale. Tradycyjne punkty handlowe, gastronomiczne i wypoczynkowe, takie jak targowiska, małe sklepiki czy kawiarenki stopniowo wyparte zostały przez wielkie centra handlowe budowane na przedmieściach.

Postanowiliśmy więc pomóc tym, których zaliczyć można do jednej z najbardziej poszkodowanych grup, padających ofiarą dominacji domów handlowych. Celem serwisu Fyrtel.org jest więc wspieranie śródmiejskich mikroprzedsiębiorstw, zarówno tych mających wieloletnią tradycję, jak i nowych, nadających świeży powiew miastu. W szczególności skupiamy się na promocji lokalnych biznesów rodzinnych, w których ceni się jakość, kreatywność oraz indywidualne podejście do klienta.

Nasze rekomendacje prezentowane są w formie krótkich rozmów z właścicielami poszczególnych punktów. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę nie tylko na oferowane usługi czy produkty, ale także na lokalnych fachowców i ekspedientów z prawdziwego zdarzenia, czyli po prostu poznaniaków prowadzących swoje mikroprzedsiębiorstwa.

FYRTEL.org

Media (wybrane artykuły):

„Ratujmy centrum, czyli fyrtel w internecie” – codziennypoznan.pl – 20.05.2012

„Centrum Warte Poznania” – TVP.pl – 22.06.2012

„Fyrtel” w Radio Merkury – 08.08.2012

„Zajrzyj na Fyrtel” – Radio Merkury – 23.10.2012

  • Data:

    07/09/2012
  • Kategorie:

    Rewitalizacja

Click & Share the Love