Pomalujmy schody na Wildzie!

22 czerwca 2013 Nasze działania

AKTUALIZACJA: 31 maja zakończyliśmy zbieranie projektów. Przesłaliście nam ponad 30 pomysłów. Dziękujemy wszystkim serdecznie za zaangażowanie! 14 czerwca odbędzie się zebranie komisji konkursowej w skład której wejdzie 3 członków naszego stowarzyszenia, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta, przewodniczący Rady Osiedla Wilda oraz przedstawiciel(ka) ZDM. Spośród wszystkich przesłanych projektów wybierzemy 3 do 5, które wezmą udział w finałowym głosowaniu. Głosowanie odbędzie się na naszej stronie internetowej i potrwa od 15 czerwca do końca miesiąca. Po wyłonieniu zwycięzcy, przygotujemy od strony technicznej schody, a samo malowanie z piknikiem planujemy na początek sierpnia.

Ogłaszamy konkurs na najlepszy projekt pomalowania wildeckich schodów! Twój pomysł upiększy szarą przestrzeń, przyczyni się do jej rewitalizacji, a może także stać się małym symbolem naszego miasta. Dla 3 najlepszych projektów przyszykowaliśmy interesujące nagrody! Pomysłodawca może zająć się realizacją pomysłu, lecz nie musi. Do samego malowania zaprosimy mieszkańców Wildy i Poznania. Farby i niezbędne pędzle zapewni organizator, czyli my.

###

NAGRODY:

I miejsce: 1000 złotych na własne działania twórcze lub/i rozwojowe* + roczna prenumerata magazynu 2+3D
II miejsce: Karnet na Festiwal Filmu i Muzyki Transatlantyk 2013 + roczna prenumerata magazynu 2+3D
III miejsce: 2 bilety na koncert Atoms for Peace w ramach Festiwalu Malta + roczna prenumerata magazynu 2+3D

*Pod pojęciem „własne działania twórcze lub/i rozwojowe” rozumiemy działania związane z rozwojem pasji i zainteresowań uczestników, co oznacza, iż nagroda główna może zostać przeznaczona np. na: kursy, warsztaty, programy graficzne, urządzenia potrzebne do rozwoju artystycznego, wystawę prac uczestnika w Poznaniu lub podobne przedsięwzięcia uzgodnione uprzednio z nami.

###

Projekty prosimy opierać na załączonych zdjęciach i widoku, lub podobnych zdjęciach wykonanych przez Was samych:

ZDJĘCIE 1 | ZDJĘCIE 2 | ZDJĘCIE 3 | ZDJĘCIE 4 | ZDJĘCIE 5 | WIDOK

WAŻNE: Pomalowane mogą być tylko podstopnie schodów, a pierwszy i ostatni stopień każdej z 5 części schodów musi być koloru żółtego. Dodatkowo, by zachować bezpieczeństwo m.in. starszych osób chcielibyśmy by przy barierkach, z obu stron, pozostał 0,5-1 metrowy obszar niezamalowany. Wymiary schodów, to:

Długość: 4,5 metra
Wysokość podstopni: 15 cm
Szerokość stopni: 35 cm

Podstopni jest 55.

Prosimy uwzględniać w projektach w/w wytyczne!

!!! Gotowe projekty wraz z krótkim opisem pomysłu (do 250 znaków), opisem sposobu wykorzystania nagrody głównej (do 250 znaków) oraz oświadczeniem związanym z posiadaniem autorskich praw majątkowych do pracy wysyłajcie na adres ulepszpoznan@gmail.com !!!

TERMIN NADSYŁANIA PRAC: 31.05.2013

REGULAMIN KONKURSU (pdf)

###

O projekcie:

Realizacja projektu pomalowania schodów przy ul. Chwiałkowskiego trwa już od kilku miesięcy. Po tym jak nasz pomysł Miejskich Regałów Książkowych zdobył III miejsce w konkursie „Centrum Warte Poznania”, postanowiliśmy nagrodę pieniężną przeznaczyć na kolejną miejską inicjatywę. Zorganizowaliśmy więc dla poznaniaków konkurs na najciekawszy projekt pomalowania zaniedbanych schodów, którego celem było odczarowanie tej szarej i nieprzyjemnej przestrzeni.

Po chwilach zwątpienia wywołanych decyzją Zarządu Dróg Miejskich, który nie zgodził się na przeprowadzenie akcji, przy wsparciu mieszkańców, mediów oraz pana Mariusza Wiśniewskiego, radnego Miasta Poznania, udało się namówić pana dyrektora Szukałę do zmiany decyzji. Z czasem uzyskaliśmy również poparcie Rady Osiedla Wilda, która postanowiła sfinansować niezbędny remont podstopni schodów. ZDM uznał jednak, iż 2000 złotych przeznaczonych przez RO, to zbyt mała suma by doprowadzić je do właściwego stanu.

Nie mając odpowiednich środków by jednocześnie wyremontować i pomalować schody, postanowiliśmy zwrócić się o pomoc do mieszkańców Poznania. Do 02.04 trwała zbiórka publiczna, której początkowym celem było zebranie pieniędzy na remont. W ciągu 45 dni udało nam się zebrać 3473 złotych, co po odliczeniu 8% opłaty ze strony serwisu Polak Potrafi daje nam 3196 złotych! W związku z tym, iż ostatecznie Zarząd Dróg Miejskich postanowił we własnym zakresie wyremontować schody (remont ma zostać przeprowadzony do końca czerwca) naszą pulę (nagroda z konkursu Centrum Warte Poznania + pieniądze ze zbiórki) postanowiliśmy przeznaczyć m.in. na farby, uatrakcyjnienie nagród dla pierwszych trzech najlepszych projektów, zieleń przy schodach oraz organizacje pikniku podczas malowania schodów. Dokładny opis wydatków zamieścimy na naszej stronie.