Pokaz filmu Sign Painters

12 kwietnia 2014 Nasze działania

Dziękujemy wszystkim za przyjście na seans The Sign Painter Movie i wypełnienie całej sali kinowej! Dziękujemy Good Looking Studio i Marysi Fenrych z Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu za pomoc w organizacji wydarzenia oraz za ciekawą dyskusję po filmie. Na celowniku mamy kolejny film, poruszający temat chaosu reklamowego.

Ręcznie malowane szyldy znane nam są głównie ze zdjęć i historycznych budynków. Dzisiaj artystyczne liternictwo w dużej mierze zastąpiły reklamy produkowane komputerowo z tanich materiałów, przyklejane do elewacji w sposób deformujący strukturę budynku. Czy powrót do technik tradycyjnych to szansa na lepsze funkcjonowanie reklamy w przestrzeni miasta?

Seans filmu Sign Painters, to wyjątkowa, jedna z dwóch w Polsce, okazja do przyjrzenia się pracy współczesnych amerykańskich artystów tworzących ręcznie malowane szyldy, reklamy i murale.

Po seansie zapraszamy na spotkanie z Good Looking Studio, studiem kreatywnym, które sztukę artystycznego malowania murów propaguje w Polsce, realizując projekty artystyczne i kampanie reklamowe. Będziemy wspólnie dyskutować o reklamie w przestrzeni miejskiej.

Dyskusja odbędzie się w SALI PRÓB. Prowadzenie: Maria Fenrych.

Film Sign Painters wyświetlany będzie w języku angielskim.

cena: 1 zł (bilety do nabycia w kasie Centrum Kultury ZAMEK)

Zapisz się na WYDARZENIE