Pogrzeb Zimy

22 marca 2019 Bez kategorii

Zapraszamy do współtworzenia nowej miejskiej tradycji rodzinnego, międzypokoleniowego i radosnego święta powitania nowej pory roku! ?

Pogrzeb Zimy odbędzie się już po raz 9-y, Rowerowe Powitanie Wiosny już po raz 27-ty, ale po raz drugi łączymy siły by maszerując, pedałując i trąbiąc, kolorem, ogniem i radością zbudzić Miasto Poznań ze snu zimowego!
Chodźcie z nami przegonić złe duchy i przyciągnąć słońce by rządziło absolutnie i niepodzielnie ?

W tym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się rozwinąć wydarzenie o akcję dobroczynną. Organizujemy zbiórkę dla niesamowitej ekipy z Fundacja Dom Autysty która buduje swoją siedzibę na Ogrodach, dlatego potrzebuje naszego wsparcia.

A zatem: idziemy, gramy, świętujemy, budzimy miasto do życia i pomagamy 🙂

Zimę pożegnamy w niedzielę 24 marca
start: 14:00
trasa: Św. Marcin -> Most Św. Rocha ?

Muzycznie poprowadzą nas Tsigunz Fanfara Avantura, Drum Work i PASZCZAK

O 12:00 zapraszamy na warsztaty dla całych rodzin!
Będziemy pleść wianki, budować marzannę, malować blade twarze i transparenty. A zatem przynosimy ze sobą: kwiaty, słomę, kartony lub inne elementy niezbędne do świętowania. Dla tych którym łąka nie po drodze, oczywiście organizatorzy również zapewniają pewną ilość materiałów, ale znając doświadczenia lat ubiegłych wiemy że szybko znikają, a zatem polecamy być w miarę punktualnie 😉
Szykować się będziemy w siedzibie Łazęga poznańska i Kołorking Muzyczny – Św. Marcin 75.
Warsztaty poprowadzi ekipa Pogrzebu Zimy i Wije Wianki
Wstęp wolny

Korowód i peleton rowerowy startują razem z rogu ulic Św. Marcin i Gwarnej. Idą chwilę razem, a potem się rozdzielają, by znów spotkać się na moście Św. Rocha by ostatecznie zmienić porę roku z zimowej na wiosenną.

Trasa korowodu:
Św. Marcin, Ratajczaka, Plac Wolności, Paderewskiego, Stary Rynek, Woźna, Ewangelicka, Stare Koryto Warty, Most Św. Rocha.

Trasa rowerowego peletonu:
start na rogu deptaku Św. Marcin/Gwarna, Święty Marcin, Ratajczaka, plac Wolności, al. Marcinkowskiego, plac Wolności, Ratajczaka, 27 grudnia, Fredry, Kościuszki, Taczaka, Ratajczaka, Kościuszki, Półwiejska, plac Wiosny Ludów, Szkolna, Jaskółcza, Wrocławska, Stary Rynek, Woźna, Ewangelicka, park Stare Koryto Warty, Wartostrada i koniec na parkingu przy Moście Rocha.

Po skutecznym zakończeniu zimy zapraszamy na stypę, czyli afterparty w KontenerART, gdzie z dobrym poczęstunkiem i wypiekami czekać na nas będą m.in. Restauracja Dmuchawce oraz Fundacja Dom Autysty.
Jeśli będzie chłodniej to rozpalimy ognisko, a jeśli ładnie to posiedzimy do zmroku 🙂

Wszyscy niezależnie od wieku i statusu emocjonalnego są mile widziani. A zatem zapamiętajcie datę, poinformujcie znajomych, rodzinę i do zobaczenia ?

Organizatorami wydarzenia są:
stowarzyszenie Ulepsz Poznań
stowarzyszenie Rowerowy Poznań

Partnerem wydarzenia jest Estrada Poznańska

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasto Poznań