Pierwszy rok działalności Ulepsz Poznań!

23 marca 2012 Nasze działania

Udało się! Ulepsz Poznań kończy dziś swój pierwszy rok działalności! Ostatnie 12 miesięcy pokazały nam, że w ciągu zaledwie 365 dni można dokonać pewnej zmiany. I choć na razie nie jest ona zmaterializowana w postaci konkretnego projektu, to wierzymy, że choć trochę udało nam się zrealizować nasz początkowy cel jakim było otwarcie głów mieszkańców Poznania na ciekawe rozwiązania z innych miast.

W ciągu ostatniego roku udało nam się zebrać 42 pomysły z 32 miast, w tym 22 państw. Projekty podzieliliśmy na 6 kategorii, co obrazuje ich różnorodność. Oprócz samego zbierania ciekawych rozwiązań chcieliśmy również rozpropagować interesujące poznańskie inicjatywy oraz naświetlić te rzeczy, które nam się w Poznaniu nie podobają. Efektem były między innymi nasze propozycje w sprawie rewitalizacji śródmieścia wysłane do Pana Przewodniczącego Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Mariusza Wiśniewskiego, akcja liczenia szyldów na ulicach Starego Miasta oraz interwencja w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego, dotycząca nielegalnie wiszących wielkoformatowych reklam, a także dwa artykuły, opisujące problemy naszego miasta: „Jak Poznań widzą, tak o nim piszą” w Gazecie Wyborczej oraz „Jakie centrum, takie miasto” w Głosie Wielkopolskim.

Od pierwszych dni działalności „Ulepsz Poznań” wierzyliśmy, że oprócz zbierania pomysłów chcielibyśmy również próbować wprowadzać je w życie. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować konkurs na najfajniejszy projekt, który ukazał się na naszej stronie. Przez ostatni miesiąc oddaliście niesamowitą liczbę prawie 3000 głosów, co całkowicie przerosło nasze oczekiwania. Dziękujemy za każdy głos! Mamy nadzieję, że była to ciekawa zabawa nie tylko dla nas, ale i dla Was.

Chcemy jednak, żeby za konkursem poszły również konkretne działania, dlatego prosimy o śledzenie naszych poczynań i dalsze wsparcie.

Wyniki konkursu już niedługo!

Zdjęcie: Flickr [cc:Milosz1]