Ogólnopolska kampania na rzecz uchwalenia ustawy krajobrazowej

9 czerwca 2014 Nasze działania

Po kilku miesiącach prowadzenia akcji „Nie wieszam.”, podczas której udało nam się udokumentować setki nielegalnych reklam wielkoformatowych w Poznaniu, zdaliśmy sobie sprawę z tego, iż dla skuteczności walki z chaosem reklamowym potrzebna jest zmiana prawa.

Dziś ruszyła więc akcja „Wysoka Izbo – posprzątaj reklamy!”, którą organizujemy wspólnie ze stowarzyszeniami Miasto Moje A w Nim (Warszawa) oraz Forum Rozwoju Lublina.

WEJDŹ NA STRONĘ AKCJI

Naszym celem jest zbudowanie szerokiego poparcia społecznego oraz instytucjonalnego na rzecz uchwalenia tzw. ustawy krajobrazowej, która ma szansę wpłynąć na uporządkowanie naszego polskiego krajobrazu.

Na stronie znajdziecie podstawowe informacje, dotyczące ustawy, list otwarty, który wystosowaliśmy do pani marszałek Sejmu oraz członków podkomisji, która zajmuje się reformą, a także formularz mailowy, dzięki któremu osobiście możecie przesłać nasze postulaty do posłów pracujących obecnie nad ustawą.

Zachęcamy Was mocno do aktywnego wsparcia i udostępniania! Pokażmy parlamentarzystom, że zależy nam na naszym krajobrazie! Wysoka Izbo – posprzątaj reklamy!